Czym są clear alignery? Przezroczysta nakładka zapewniająca piękny uśmiech!

Czym są clear alignery? Przezroczysta nakładka zapewniająca piękny uśmiech!

Clear alignery to rodzaj leczenia ortodontycznego zębów. Wykonane są z tworzywa sztucznego i mogą być przezroczyste. Nakładki to najlepsza opcja dla osób, które chcą wyprostować zęby bez użycia metalowych aparatów ortodontycznych. Są również dobrą opcją dla osób, które chcą uniknąć wstydu związanego z metalowymi aparatami ortodontycznymi lub aparatami tradycyjnymi.

Przezroczyste nakładki działają poprzez stopniowe przesuwanie zębów w czasie, używając nacisku, aby wepchnąć je na miejsce. Odbywa się to poprzez zmianę kształtu i rozmiaru przezroczystej nakładki co kilka tygodni i pozostawienie jej w ustach przez kilka dni, zanim zmienisz ją ponownie.

Jak działają clear alignery?

Clear alignery to nowy rodzaj aparatów ortodontycznych, których można używać do naprawy krzywych zębów. Działają poprzez przesuwanie zębów do właściwej pozycji bez operacji lub jakiejkolwiek procedury inwazyjnej. Przezroczysty aligner składa się z dwóch części: zewnętrznej powłoki i wewnętrznego rdzenia. Zewnętrzna powłoka jest przezroczysta i przylega do zębów, podczas gdy wewnętrzny rdzeń przesuwa zęby stopniowo, aby je wyprostować. Przezroczyste nakładki od kardent.net sprawdzają się bardzo dobrze dla każdego pacjenta. Nie ma przeciwwskazań jeśli chodzi o leczenie z wykorzystaniem tego rodzaju produktów wyrównujących zęby. Mogą z nich korzystać zarówno ludzie młodzi, jak i starsze osoby.

Aparat do wyrównywania zębów to plastikowy aligner, który jest przezroczysty i noszony na zębach. Przezroczyste nakładki są wykonywane na zamówienie dla każdego pacjenta i są dostępne w trzech różnych rozmiarach. Pierwszym krokiem do oczyszczenia wyrównania jest uzyskanie profesjonalnej opinii od dentysty. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem leczenia uzyskać odpowiedni rozmiar nakładek do zębów.

Ile kosztuje leczenie?

Koszt leczenia stomatologicznego jest zwykle determinowany złożonością procedury.

Clear alignery to popularna opcja ortodontyczna, która pomaga wyprostować zęby i poprawić wygląd uśmiechu. Są przejrzyste i praktycznie niewidoczne, co czyni je świetną opcją dla dorosłych, którzy chcą skorygować zęby bez noszenia metalowych aparatów ortodontycznych.

Przy wyborze najlepszego produktu należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze, jakiego typu clear alignera potrzebujesz – tradycyjny czy samoligaturujący. Tradycyjne modele wykorzystują druty, które muszą być okresowo dokręcane przez dentystę, podczas gdy samoligaturujące nie wymagają tego kroku i można je usunąć samodzielnie w domu.

Zdrowie