Jak uzyskać e-receptę bez wychodzenia z domu?

Jak uzyskać e-receptę bez wychodzenia z domu?

Recepta online znacznie ułatwiła życie pacjentów. Teraz zamiast pilnować kartki z zapisanymi lekami, których nazwy często był nieczytelne, otrzymują oni kod, który przychodzi do nich sms-em albo który mogą zapisać w swoich notatkach na telefonie. To jednak nie jedyne ułatwienie. Teraz taką e-receptę można uzyskać bez wychodzenia z domu.

Kto może otrzymać receptę online?

E-recepta online to rozwiązanie dla osób, które szybko potrzebują leków i nie mają czasu stać w kolejkach u lekarza albo czekać na wizytę u specjalisty. Mogą to być różne sytuacje:

  • nagły atak alergii i niemożność poradzenia sobie z katarem i łzawiącymi oczami
  • przeziębienia czy grypa
  • przypomnienie sobie w ostatniej chwili, że właśnie połykamy ostatnią tabletkę antykoncepcyjną

W tych i wielu innych sytuacjach już w ciągu kilku minut możemy umówić się na wizytę do lekarza online. W jaki sposób?

Konsultacje online – jak działają?

Uzyskanie recepty online jest teraz bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę Telemedyk, gdzie będziemy mieli do wyboru różne rodzaje wizyt: konsultacja z e-receptą, e-zwolnieniem, interpretacja wyników, czy konsultacja psychiatryczna. Po wybraniu odpowiedniej z nich, zostaniemy poproszeni o opisanie naszej dolegliwości albo wskazanie leków, których potrzebujemy. Następnie łączy się z nami lekarz, który słucha naszych objawów lub potrzeb i przepisuje nam potrzebne leki. Dostajemy od niego kod e-recepty, który możemy wykorzystać w każdej aptece. Pamiętajmy, że w celu zdobycia niektórych leków, najpierw musimy udać się do specjalisty.

Jakie leki uzyskamy podczas konsultacji online?

W ten sposób uzyskamy leki jak:

  • tabletki antykoncepcyjne
  • tabletki „dzień po”
  • leki na dolegliwości jelitowo – żołądkowe
  • leki przeciwbólowe
  • leki na zapalenie pęcherza czy dróg moczowych
  • leki na przeziębienie czy grypę

W przypadku leków, które stosujemy już od jakiegoś czasu, musimy udowodnić, że dany lek przepisał nam wcześniej specjalista. Tylko wtedy kolejną dawkę może przepisać nam medyk online. Recepta od specjalisty sprawia, że może on w bezpieczny sposób dalej przepisywać nam leki.

E-recepta i lekarz online to sposób na szybkie zdobycie leków bez wychodzenia z domu. W ten sposób możemy zaoszczędzić dużo czasu, nie musimy wstawać z łóżka, kiedy jesteśmy chorzy i nie czujemy się na siłach albo po prostu kiedy nasz lekarz nie ma wolnego terminu. Dzięki konsultacji online i e-recepcie możemy też odbyć wizytę z łóżka, a po przesłaniu kodu sms-em do bliskiej osoby, może nam ona szybko wykupić leki bez konieczności przekazywania sobie recepty.

Zdrowie