Kim jest medyk online?

Kim jest medyk online?

Współczesne rozwiązania sprawiły, że wiele zawodów przeniosło się do Internetu. Z pomocy wielu specjalistów możemy teraz korzystać bez wychodzenia z domu, przy pomocy telefonu albo komputera. Dotyczy to nawet zawodu lekarza, z którym teraz możemy połączyć się w kwadrans z każdego miejsca.

Konsultacja online – jak przebiega?

Taką wizytę pod wieloma względami można porównać do standardowej wizyty w gabinecie lekarskim. Co prawda widzimy lekarza na ekranie naszego telefonu czy komputera, ale on również spyta nas o powód wizyty, nasze objawy (wiele z nich możemy mu nawet pokazać na ekranie, np. wysypkę czy opuchnięcie). Tak samo jak „stacjonarny” lekarz, również medyk online może nam przepisać leki albo zwolnienie lekarskie. Możemy również przed wizytą przesłać wyniki badań w celu konsultacji.

Jest jednak też wiele różnic: nie musimy już z samego rana dzwonić do rejestracji, ani czekać w poczekalni na naszą wizytę. Wystarczy wejść na stronę, wypełnić formularz i zapłacić za usługę. Nie musimy dojeżdżać do gabinetu i mieć kontaktu z innymi pacjentami. Wszystko odbywa się bardzo sprawnie i oszczędzamy wiele czasu. Taką wizytę możemy odbyć w naszym domu czy pracy. Nie musimy nawet mieć działającej komórki – wszystko może się odbyć za pośrednictwem maila.

Medyk online a recepta – czy lekarz może nam wystawić receptę po wizycie online?

Jak już wspomnieliśmy, lekarz podczas konsultacji online może wystawić nam e-receptę online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala nam uzyskać potrzebne leki. Na koniec wizyty lekarz podaje nam po prostu 4-cyfrowy kod, który podajemy w aptece wraz z naszym PESEL-em. Recepta online jest przyjmowana we wszystkich aptekach. Dodatkowo nie musimy się martwić zagubieniem czy poplamieniem świstka papieru.

Jakie leki może nam przepisać lekarz podczas konsultacji online?

W ten sposób możemy przedłużyć większość leków, które stosujemy na stałe, np. leki antykoncepcyjne, hormonalne, przeciwalergiczne. Tutaj będzie potrzebna wcześniejsza dokumentacja. Lekarz również sam przepisze nam wiele środków: na grypę, przeziębienie, ból, stany zapalne, problemy żołądkowe i wiele innych.

E-recepta i lekarz online to nowoczesne połączenie, które bardzo ułatwia kontakt z lekarzem i dbanie o własne zdrowie. Chociaż zwrot medyk online może wzbudzać w nas niepokój, to pamiętajmy, że są to tacy sami specjaliści, jak ci, których spotykamy w gabinetach stacjonarnych. Jedyna różnica polega na tym, że mamy z nimi ułatwiony kontakt.

Jak już wspomnieliśmy, lekarz podczas konsultacji online może wystawić nam e-receptę online.

Zdrowie