Krótkie omówienie chirurgii ortopedycznej

Krótkie omówienie chirurgii ortopedycznej

Chirurgia ortopedyczna lub stomatologia ortopedyczna, zwana także stomatologią ortopedyczną, to dział stomatologii ogólnej zajmujący się schorzeniami układu kostnego. Dzieli się na stomatologię ortopedyczną i ortopedyczną stomatologię chirurgiczną. Chirurdzy ortopedzi wykonują zabiegi stomatologiczne mające na celu poprawę stanu uzębienia u osób ze skłonnością do schorzeń, takich jak dna ortopedyczna, która skutkuje bolesnymi zapaleniami stawów. Stomatolodzy ortopedyczni leczą również schorzenia związane ze stawem skroniowo-żuchwowym, w tym bóle głowy, twarzy i szczęki.

Implanty dentystyczne to jedna z najnowszych technologii, z których korzystają chirurdzy ortopedyczni, pomagając pacjentom. Wraz z postępem technologii medycznej, ortopeda może teraz diagnozować i leczyć schorzenia związane ze stawem skroniowo-żuchwowym i zębami. Specjalista ortopeda używa zdjęć rentgenowskich, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego do diagnozowania i leczenia schorzeń. Zdjęcia rentgenowskie służą do obrazowania kości i tkanek dotkniętych zaburzeniami, aby można było je prawidłowo zdiagnozować. MRI może być również wykorzystane jako pomoc dentyście w wykrywaniu ostrogi kostnej, która rozwija się w odpowiedzi na uraz.

Specjalista ortopeda ma do dyspozycji wiele narzędzi, które mogą pomóc swoim pacjentom.

Jedną z najczęściej stosowanych technik jest operacja, która zwykle jest zarezerwowana dla schorzeń, których nie można prawidłowo leczyć za pomocą zabiegów ortopedycznych. Operacja polega na zastąpieniu chorego zęba zdrowym zębem. W większości przypadków ortopedzi wykonują zabieg artroskopowy, czyli usunięcie fragmentu zęba w celu odciążenia stawu.

Jest wiele rzeczy, które ortopedzi mogą zrobić, aby zapobiec rozwojowi poważnych problemów. Jednym z największych zagrożeń dla poważnych problemów stomatologicznych jest infekcja. Chirurdzy ortopedzi wykonują regularne operacje wypełniania ubytków, aby zapobiec rozwojowi infekcji w jamie ustnej. Najczęstsi chirurdzy ortopedzi wykonują endoskopową operację dziąseł, polegającą na włożeniu aparatu do jamy ustnej, aby chirurg mógł obejrzeć wnętrze jamy ustnej, aby wykryć problemy i zaplanować leczenie. Niektórzy chirurdzy ortopedzi używają również kamery endoskopowej do naprawy uszkodzonych nerwów w szczęce.

Ze względu na olbrzymią ilość technologii wykorzystywanych w nowoczesnych chirurgach ortopedycznych nierzadko chirurg ortopeda wykonuje zabiegi, które kiedyś byłyby wykonywane w laboratorium. Na przykład wielu chirurgów ortopedów jest w stanie wykonać protezy otwarte, które są wykonane z materiałów syntetycznych, które naśladują wygląd ludzkich zębów. Współcześni stomatolodzy ortopedzi są nawet w stanie wykonać operację otwartej jamy ustnej, która pozwala na całkowite zamknięcie jamy ustnej pacjenta podczas zabiegu, co pozwala na pełniejsze wydobycie szczęk. Niektóre z tych nowoczesnych operacji wykonywane są w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że ​​chirurg ortopeda może je wykonać w domu. Często pacjenci są wypuszczani do domu i przez całą noc odpoczywają po zabiegu.

Jeśli cierpisz na ciężki lub rozległy stan ortopedyczny, lekarz pierwszego kontaktu może przepisać PCP.

PCP, czyli porażenie chirurgów plastycznych, to specjaliści w dziedzinie ortopedii i operacji. Twój lekarz pierwszego kontaktu może przepisać Ci PCP, ale na ogół sam ich nie wykonuje. Twój lekarz pierwszego kontaktu prawdopodobnie ma dużą wiedzę na temat znieczulenia ogólnego i niebezpieczeństw związanych z chodzeniem pod nóż. Jeśli Twój lekarz pierwszego kontaktu uzna, że ​​jesteś dobrym kandydatem na PCP, skieruje Cię do specjalisty chirurga plastycznego (PCP).

Twój lekarz pierwszego kontaktu przyjrzy się Twojej historii medycznej i aktualnym stanom zdrowia. Następnie postawi diagnozę, aby określić, czy jesteś dobrym kandydatem do usług PCP. Wielu chirurgów ortopedów przeprowadza PCP razem z ortopedami. W takim przypadku jest prawdopodobne, że lekarz pierwszego kontaktu zaleci szkolenie PCP w szpitalu lub ośrodku chirurgicznym. Większość PCP ma własny gabinet chirurgiczny.

Chirurdzy ortopedzi przechodzą specjalne szkolenie w zakresie radzenia sobie z różnego rodzaju schorzeniami ortopedycznymi, takimi jak deformacje kości, urazy kręgosłupa i nie tylko. Są specjalnie przeszkoleni do wykonywania operacji na osobach, które mają poważne problemy. Jeśli jesteś zainteresowany leczeniem ortopedycznym, ważne jest, aby umówić się na wizytę w PCP. Jeśli cierpisz na problemy ortopedyczne, porozmawiaj z PCP, aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie korzyści może Ci przynieść ortopedia. Chirurdzy ortopedzi mogą być w stanie zapobiec potrzebie operacji i przeprowadzić Cię przez proces rekonwalescencji.

Zdrowie