Mleko początkowe

Mleko początkowe

Przyjście na świat dziecka jest zawsze momentem wielkiej radości dla jego rodziców. Nie zawsze jednak wszystko przebiega tak, jak zostało zaplanowane przez dorosłych. Wiele świeżo upieczonych mam wyobraża sobie, że będzie karmiło swojego potomka piersią, lecz czasem rzeczywistość brutalnie zmienia te oczekiwania. W przypadku, gdy laktacja nie jest odpowiednio pobudzona, coś nie działa, mama nie ma pokarmu lub zdarzają się jeszcze inne czynniki zewnętrzne, nieocenione są mleka modyfikowane.

Mleko w proszku bardzo łatwo jest przygotować o każdej porze dnia i nocy. Należy za pomocą specjalnej łyżeczki odmierzyć zalecaną dawkę do jednorazowego spożycia i zalać proszek gorącą wodą. Następnie napój trzeba dokładnie rozmieszać oraz wystudzić, by nie poparzył języka i podniebienia malca. Porcja mleka jest gotowa zaledwie w kilka minut, a dziecko dostaje solidny posiłek, który pomaga mu prawidłowo wzrastać i rozwijać się na co dzień.

Mleko początkowe, jak sama nazwa wskazuje jest przeznaczone jako pierwszy w życiu produkt żywieniowy dla niemowlaka. Może on towarzyszyć karmieniu z piersi, jeśli w choćby minimalnym zakresie można je przeprowadzać na co dzień. Mleko modyfikowane dla najmniejszych dzieci ma łagodną formułę, która przygotowuje mały żołądek do spożywania coraz bardziej zaawansowanych posiłków w przyszłości.

Wybierając mleko początkowe , trzeba się sugerować informacjami zawartymi na opakowaniu produktu, ale również dokładnie sprawdzać, czy jest on rekomendowany przez pediatrę. Gorliwy rodzic kwestie żywienia może skonsultować z pediatrą, jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości, zwłaszcza, gdy doświadczenie rodzicielstwa przeżywa pierwszy raz. Mleko początkowe powinno zawierać cenne witaminy i składniki odżywcze, których w codziennej diecie niemowlaka nie może zabraknąć. Np. mleko początkowe Nan 1 jest często wybierane przez rodziców małych dzieci ze względu na swój bezpieczny i kompleksowy skład. To zaopatrzenie dziecka we wszystko, czego potrzebuje jego organizm do prawidłowego funkcjonowania każdego dnia.

Dla maluszków szczególnie wrażliwych trzeba wybrać takie mleko, które nie będzie u niego powodowało bolesnych kolek, alergii pokarmowych, czy wzdęć, lub zaparć. Problemy z wypróżnianiem się u niemowląt mogą spędzić sen z powiek. Nie rekomenduje się testowania zbyt dużej ilości produktów, ale czasem dane mleko modyfikowane nie będzie odpowiednie dla konkretnego dziecka i należy je wówczas zmienić na inne. Skutkiem ubocznym stosowania niewłaściwej mieszanki są dolegliwości bólowe czy nieprzyjemnie pachnąca kupka albo jej brak w zbyt długim przedziale czasowym. Mleko Nan jest w pełni bezpieczne dla maluchów, gdyż zostało tak skomponowane, aby jego skład był łagodny, a przy tym sycący i dający duże pokłady energii na co dzień. Odpowiednia dieta dla małego dziecka jest bardzo istotna, bo przekłada się także na inne dziedziny życia, jak chociażby zdrowy sen bez płaczu i nieustannego przebudzania się.

Zdrowie