Pielęgnacja peruk premium – jak to robić?

Pielęgnacja peruk premium – jak to robić?

 

Czasami nie mamy innego wyjścia i musimy poddać się chemioterapii, aby skutecznie poradzić sobie z jakąś chorobą – najczęściej jest to nowotwór. W szczególności u kobiet dość mocno problematyczny może być brak włosów po takiej terapii. Jednak w dzisiejszych czasach można sobie z tym poradzić. W jaki sposób? Jeśli straciliśmy włosy po przebytej chemioterapii to wystarczy tylko zdecydować się na zakup peruki. Oczywiście nie jest to wcale takie łatwe jak mogłoby się nam wydawać, ponieważ w sklepach mamy bardzo duży wybór tego typu produktów.

Zakup odpowiedniej peruki

Możemy kupić peruki naturalne, które będą droższe oraz peruki syntetyczne ze sztucznych włosów. Chyba nikomu nie trzeba mówić na jaki typ peruk lepiej się zdecydować – jednak ostateczna decyzja zawsze zależy od naszych wymagań i możliwości finansowych. Są także peruki premium, które cechuje najwyższa jakość wykonania i jeśli nas na nie stać to jak najbardziej warto zdecydować się na taki zakup. Gdy nie mamy pomysłu gdzie dokonać zakupu to dobrym miejscem może okazać się sklep Hairly, w którym znajdziemy wręcz ogromny wybór każdego rodzaju przez co na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Raczej zawsze po zakupie chcemy, aby taka peruka wystarczyła nam na jak najwięcej czasu.

Dobra jakość to nie wszystko

Jeśli tak faktycznie jest to niestety nie wystarczy tylko i wyłącznie zakupu produktu wysokiej jakości, ponieważ o perukę trzeba jeszcze odpowiednio dbać, a raczej nie wszyscy o tym wiedzą. W jaki sposób to robić? Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby pielęgnacja wykonywana była w miarę możliwości jak najbardziej regularnie, gdyż tylko to zapewni nam ich długotrwałość. Ważne jest to, aby peruka zawsze była trzymana na stojaku fryzjerskim, gdyż w ten sposób nie straci ona swojego pierwotnego kształtu. W dodatku zalecane jest, aby włosy w peruce czesać jak najrzadziej, a jeśli już na to się decydujemy to najlepiej wykonywać to palcami. Jeśli chodzi o samo mycie peruki czy inne tego typu zabiegi to zaleca się używanie tylko i wyłącznie dedykowanych kosmetyków, które przeznaczone są do peruk – wtedy mamy pewność, że w żaden sposób ich nie uszkodzimy. Perukę najlepiej jest myć przynajmniej dwa razy w miesiącu. Zdecydowanie nie zaleca się w przypadku peruki używania takich urządzeń jak suszarki, lokówki czy prostownice – w ten sposób można bardzo łatwo uszkodzić perukę. Jak zatem widać pielęgnacja peruki nie jest aż tak bardzo skomplikowana i raczej każdy sobie z tym poradzi.

Zdrowie