Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Coraz częściej można spotkać się z opinią, że wygląd pomaga nie tylko w kwestiach prywatnych, ale i zawodowych. Dlatego kult pięknego wyglądu i dbania o swój aspekt wizualny jest obecnie wyjątkowo istotny. Pewne rzeczy można zmienić czy skorygować, a innych nie, dlatego warto skupić się na takich czynnikach, których korekta jest realna, a czasem nawet potrzebna. Mimo tego, że stomatologia estetyczna staje się coraz popularniejsza, wciąż można znaleźć ludzi, którzy negatywnie odbierają innych, decydujących się na zabiegi. Powodów może być kilka, jednak żaden z nich nie może być przeszkodą do tego, aby starać się poprawić swój wygląd – o ile nie jest to doprowadzone do skrajności, która zaczyna graniczyć z groteską.

Dlaczego warto rozważyć tę opcję?

Stomatologia estetyczne oferuje obecnie bardzo wiele innowacyjnych rozwiązań, wystarczy wybrać odpowiednie miejsce, gdzie gabinet dentystyczny jest zaopatrzony w asortyment stomatologiczny najwyższej klasy, a lekarze posiadają duże zaplecze wiedzy, pozwalające na przeprowadzanie skutecznych zabiegów. Jeśli nie do końca mamy świadomość zabiegów, które wchodzą w skład stomatologii estetycznej, możemy udać się do dentysty w celu otrzymania porady i zaplanowania leczenia. Dobrze również się zorientować, jakie są przeciwwskazania do wykonywania konkretnych zabiegów, aby nie rozczarować się w momencie podejmowania decyzji. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać zabieg, a stomatolog go aprobuje i jesteśmy zdecydowani na podjęcie się leczenia, można z pełną świadomością decydować się na zmianę swojego wyglądu.

 

Dla kogo stomatologia estetyczna?

Przede wszystkim dla osób, które czują się niekomfortowo ze stanem swojego uzębienia i w efekcie krępują się nawet uśmiechać. Dla nikogo z pewnością nie będzie to stanowiło niespodzianki, że zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są dosyć drogą inwestycją i nie każdy może sobie pozwolić na wdrożenie leczenia w życie. Cena jest wynikową dwóch czynników: materiały dla stomatologów, których używa się do poprawy wyglądu są dosyć drogie, dlatego na im lepsze się zdecydujemy, tym wyższa będzie kwota końcowa wykonania zabiegu; drugim czynnikiem jest sama cena wykonania usługi – jeden gabinet stomatologiczny będzie liczył sobie znacznie więcej za swoje usługi niż drugi, mimo tego, że będą pracować na tych samych materiałach.

 

Jakie zabiegi wchodzą w skład stomatologii estetycznej?

Zdecydowanie najpopularniejszym zabiegiem jest wybielanie zębów. Nie jest to zbyt drogi zabieg, zwłaszcza na tle innych, a potrafi wywołać duże wrażenie i znacznie poprawić ogólną estetykę uśmiechu. Równie popularnymi zabiegami są delikatne korekty wad uzębienia – bardzo często diastema korygowana jest przez licówki, czyli bardzo cieniutkie płytki naklejane na zęby, aby zredukować niewielkie wady estetyczne. Najczęściej jest to zamaskowywanie diastemy oraz optyczne powiększenie lub zmniejszenie pojedynczych zębów. Licówki stosuje się także w przypadku wybielania zębów – jest to jedna z metod pozwalająca na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu.

 

Stomatologia estetyczna jest dla każdego, kto czuje potrzebę zmiany swojego wyglądu, a jednocześnie ma na tyle zasobny portfel, że może sobie pozwolić na jego wykonanie, wszystko jednak powinno zostać najpierw skonsultowane z fachowcem, który oceni, czy zabieg będzie konieczny i bezpieczny dla naszego zdrowia.

Zdrowie